Teslimat Ve İade

İADE ve CAYMA HAKKI

Satın almış olduğunuz ürünü, kargo size teslim ettiği günden itibaren 14 iş günü içerisinde, hiç bir gönderi bedeli ödemeden info@heraksesuar.com.tr adresine başvuruda bulunarak iade edebilirsiniz.
İadesini gerçekleştireceğiniz ürüne ait hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

İade Koşulları

.Ürün iadeniz orijinal kutu ve faturanın tüm nüshaları ile yapılmalıdır. Faturasız ürünler iade alınamamaktadır.
·Ürünün içinde iade sebebini anlatan bir not bulunmalıdır.
·Ürünün paket içeriği eksiksiz bir şekilde tarafımıza ulaştırılmalıdır.
·İade edilecek ürünlerin orijinal kutularına zarar verilmemeli, bant yapıştırma yazı yazma gibi işlemler yapılmamalı , başka bir koli içine koyarak bize geri gönderilmelidir.
·İade edilecek ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zedelenmemiş veya paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir.
·. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ayıplı, kusurlu ürün iadelerinde kargo ücreti heraksesuar.com.tr tarafından karşılanır. İade ürünleri karşı ödemeli olarak MNG KARGO ile gönderebilirsiniz.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz heraksesuar.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilerek, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilip, kayıtlı olan e-mail adresinize iadenizin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilir. İadeniz onaylanmış ise, İade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 3 iş günü içinde "ürün bedeli ilgili hesabınıza geri ödenir ya da puan olarak üyelik hesabınıza yüklenir

SİPARİŞ İPTALLERİ

İptal etmek istediğiniz siparişle ilgili bilgiyi info@heraksesuar.com.tr adresine sipariş numaranızı yazarak bildirmeniz gerekmektedir. Ürününüz kargoya verilmedi ise iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak kargoya verilen ürünlerde "iade ”işlemi yapılmak zorunda kalınacaktır.

İptal Olan Siparişimin Para İadesini Nasıl Alacağım

İptal işleminiz gerçekleştiğinde sisteme kayıtlı mail adresinize onay maili gönderilecektir. Ödeme şekli "Kredi Kartı” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilecektir. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir. Taksitli işlemlerinizin iadesi, kaç taksitli olarak yaptıysanız, aylık olarak taksit tutarı kadar kullanılabilir limitinize yansır.
Ödeme şekli "Havale/EFT” ve tercihiniz "Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 3 iş günü içinde geri ödenir. Bunun için bize alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını, Banka hesap adını, Şube kodunu, Bankanın ismini ve IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail olarak iletmeniz yeterli olacaktır.


DEĞİŞİM

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünlerin "renk/beden/model ”nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi yapılamamaktadır. Bunun için siparişinizi iptal edip yeniden sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Kargosu size ulaşmış ürünlerinizde, değişiklik yapmak isterseniz, ürününüzü kargo bedeli size ait olmak üzere bize göndermeniz ve talebinizi bir not ile iletmeniz gerekmektedir. Bu ürünler iade alınarak tarafınıza para iade yapılacak ve yeniden sipariş oluşumu için tarafınıza gerekli yardım yapılacaktır.
Tarafınıza gelen ürünün hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen info@heraksesuar.com.tr ye mail atabilirsiniz

HASARLI ÜRÜNLER

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Teslim aldığınız üründe‘hasar’varsa ya da ambalajı‘deforme’ise, görevliye‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı ’tutturunuz. 

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağını” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.
Kargo tarafından heraksesuar.com.tr’daki ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve "ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

Ürünün hasarlı olduğunu kargo teslimatından sonra fark ettim, ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında paketi açıp, kontrollerini yapmanız gerekmektedir. Ürün Hasarlı ise, "Kargo Tespit Tutanağı ”tutturarak, paketi teslim almayarak, bize geri gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler sonrasında tarafınıza konuyla ilgili dönüş sağlanacaktır.
Hasar durumunda, "Kargo Tespit Tutanağı "olmadan teslim aldığınız ürünlerdeki hasardan dolayı sorumlu olmamaktayız. Bu tarz durumda, gün içerisinde teslimatı gerçekleştiren kargo şubesine ulaşarak, durumu anlatıp, destek isteyebilirsiniz.

Garanti Şartları

Ürünlerimizin tamamı ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır.

kargo ve teslimat